بخشدار زیدون: نیازهای امروز بخش زیدون باید اولویت بندی شود

خورنا: بخشدار زیدون در شورای سلامت بخش زیدون گفت: نیاز های امروز بخش زیدون باید اولویت بندی شود.

به گزارش خبرنگار خورنا از بهبهان، آرمین ساعد بخشدار زیدون در جلسه شورای سلامت بخش زیدون که با حضور مسئولین برگزار شد اظهار داشت: اهمیت جایگاه شورای سلامت در ارتقا سطح بهداشت  عمومی منطقه مستلزم  توجه جدی تر مسئولین ادارات مرتبط به موضوع سلامت می باشد.

وی با تاکید بر اهداف چهارگانه تشکیل شورای سلامت یکی از اولویتهای شورای بهداشتی بخش زیدون را نیازسنجی بهداشتی و بررسی شاخصه ها و تجزیه و تحلیل اطلاعات امکانات و نیروی انسانی به منظور  تهیه و تدوین برنامه جامع بهداشتی در سطح بخش دانست.

بخشدار زیدون تصریح کرد: پیگیری جدی همه دستگاههای اجرایی بر اجرای مصوبات جلسه شورای سلامت وارسال گزارش عملکرد خود حداکثر هر دوماه یکبار به دبیرخانه شورای سلامت لازم و ضروری است.

ساعد خاطرنشان کرد: بايد ساز و كار لازم براي ساماندهی امور بهداشتي بخصوص در روستاها توسط دهیاران و شوراها فراهم شود  تا رضایت عمومی در این خصوص جلب شود.

وی افزود: در اين زمينه با همکاري دهياري‌ها تلاش  خواهد شد تا موارد  مربوط به جمع آوری زباله در سطح روستا ها  را به دقت مورد ارزيابي و بررسی قرار دادن و راه حل عملی در زمینه دفع فضولات حیوانی و زباله های انسانی را در سطح روستا ها پیدا نماییم.

بخشدار زیدون گفت: با توجه به شروع فصل گرما و شيوع انواع بيماريهاي واگيردار موضوع پا یش آب شرب در نقاط شهري و روستايي يكي از موارد بسيار مهمي است كه بايد توسط مركز بهداشت شهر سردشت پيگيري شود.

در ادامه ايشان به ركن مهم همكاري هاي بين بخشي در تامين سلامت و امنيت غذایی اشاره نموده و گفتند بايد اين مهم از طريق كليه دستگاهها و ادارات ذيربط انجام شود چرا که تنها راه حل رسیدن به نقطه مطلوب همکاری و همدلی دستگاه های مسئول می باشد.

ساعد بخشدار زیدون در ادامه درخصوص مصوبات جلسات قبل بویژه وضعیت کیفی آب  افزود : لایروبی و آهک پاشی جوی و جداول کانال های فاضلاب  و لزوم اتلاف سگ های ولگرد و  برخورد با عرضه کنندگان مرغ زنده  از اهمیت ویژه ای برخوردار است که میطلبد مورد توجخ مسئولین امر قرار گیرد.

وی خواست تا نسبت به رفع و ترميم شكستگي لوله هاي آب شرب همشهريان پيگيري جدي را انجام تا از شيوع هرگونه بيماري و آلودگي آب مصرفي مردم  در سطح روستا هاجلوگيري بعمل شود.

بخشدار زیدون ادامه داد:نیاز های ضروری  و اساسی بخش را شامل تاسیس و راه اندازی کشتار گاه دام ؛ احداث و راه اندازی ساختمان پایانه مسافربری و احداث بازاچه عرضه مرغ و ماهی دانست و خواستار اقدام جدی و اساسی توسط شهرداری سردشت زیدون جهت اجرای مطالبات عمومی مذکور شدند.

ساعد گفت: راه‌اندازی کشتارگاه در شهر سردشت جهت  تامین گوشت بهداشتی و ایجاد توسعه و رونق دامدار‌ی‌ها و پرواربندی دام  را بی تاثیر ندانست.

وی ادامه داد: امید است با فراهم کردن بسترها و مشارکت مردم و همت و تلاش و کارآمدی مسئولان و مدیران شاهد پیشرفت روزافزون محیط شهری باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خبرنگاران با رسانه‌ای کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سطح شهر تاثیر بسزایی در تقویت زیرساخت‌ها در راستای توسعه تولید، صنعت و فرهنگ خواهند داشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.