24 هزار و 550 هکتار از اراضی کشاورزی شادگان خسارت دید

خورنا: سرپرست جهاد کشاورزی شادگان گفت: در پی بارندگی‌های اخیر 24 هزار و 550 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خسارت دید.

حمید مطرودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شادگان اظهار کرد: بارندگی روزهای اخیر در شهرهای مختلف استان خوزستان از جمله شادگان با شدت بسیاری همراه بود.

وی افزود: این بارندگی‌های شدید منجر به ایجاد خسارتی برای زمین‌های کشاورزی این شهرستان شد.

سرپرست جهاد کشاورزی شادگان ادامه داد: بر اثر بارندگی و تگرگ اخیر در شادگان دو هزار هکتار از گندم‌های این شهرستان به میزان 50 درصد خسارت دیدند.

مطرودی تصریح کرد: همچنین سه هزار هکتار از زمین‌ها زیر کشت محصولات جو به میزان 60 درصد و 250 هکتار از زمین‌های کشت کلزار 80 درصد خسارت وارد آمده است.

وی اضافه کرد: همچنین یک هزار و 200 هکتار از اراضی صیفی‌جات به میزان 85 درصد و 10 هکتار علوفه نیز به میزان 80 درصد خسارت دید‌ه‌اند.

سرپرست جهاد کشاورزی شادگان خاطرنشان‌کرد: در مجموع 24 هزار و 550 هکتار از اراضی کشاورزی شادگان در بارندگی و تگرگ اخیر دچار خسارت شدند.

مطرودی افزود: باتوجه به بازدیدهای مروجان و کارشناسان مراکز جهادکشاورزی شادگان یک هزار و 500 تن گندم خرمن و 200 تن جو تا 90 درصد آسیب دیده‌اند.

وی گفت: به همین دلیل نیز از مسئولان صندوق بیمه محصولات کشاورزی می‌خواهیم تا با انجام بازدید از مزارع آسیب‌دیده در خصوص پرداخت غرامت به کشاورزان شهرستان اقدام کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.