خوزستان قهرمان رقابتهای کشتی فرنگی نوجوانان کشور شد

خورنا: مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی کشور که در ماهشهر برگزار شد، عصر جمعه با قهرمانی استان خوزستان به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر ، در پایان رقابتهای کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی کشور که طی دو روز در بندر ماهشهر برگزار شد، تیم خوزستان (الف) توانست با 4 مدال طلا و 2 نقره و کسب 65 امتیاز به عنوان قهرمانی این پیکارها دست یابد.

این رقابت‌ها طی روزهای 5 و 6 بهمن‌ماه، با حضور 274 کشتی گیر از 30 استان کشور در سالن بعثت شهرک بعثت بندر ماهشهر برگزار شد که نتایج انفرادی و تیمی مسابقات به شرح زیر است:

رده‌بندی انفرادی:
42 کیلوگرم: 1- مسعود آدینه وند (لرستان) 2 – دانیال اعتمادی فرد (خوزستان الف) 3 – حمید اسکندری (تهران) و محمدجواد رضایی (قم) 5- علی رستار (کرمان) و وحید روحی (خراسان شمالی)

46 کیلوگرم: 1- علی رضا افتخاری (خراسان رضوی) 2- مهران محسنی (همدان) 3- محمد گرایی (فارس) و عبدالحسین جهانبخش (کهکیلویه و بویراحمد) 5- مرتضی فتحی(تهران) و مجید صالحی (چهارمحال و بختیاری)

50 کیلوگرم: 1- آرمین میرآنی (کردستان) 2- حمیدرضا جعفری(فارس) 3- مرتضی میرزاپور (مازندران) و علی باغوش (خراسان رضوی) 5- محمدرضا رستمی (هرمزگان) و مهدی قادری (قم)

54 کیلوگرم: 1- محمد مراد الیاسی (خوزستان الف) 2-علی طاعتی (تهران) 3- نبی اله کریمی (اردبیل) و علی ظریف دوست (سیستان و بلوچستان) 5- پیمان جلیلیان (کرمانشاه) و حسین ابراهیمی (قم)

58 کیلوگرم: 1- مهدی مراد حاصلی (قم) 2 – حمیدرضا جعفری(فارس) 3- علی اکبر عبداله زاده (هرمزگان) اشکان گله دار (لرستان) 5-محمود حبیبی (توابع تهران) امیر اسماعیل آبادی (خراسان شمالی)

63 کیلوگرم: 1- علی ابراهیمی (خوزستان الف) 2- سامان رضوانی پور (مازندران) 3- حسین اسدی (خوزستان ب) و فرید محمدی (خراسان شمالی) 5- محمدمهدی شواخی (اصفهان) و محمد برزگرزاده (توابع تهران)

69 کیلوگرم: 1- محمد رسن (خوزستان الف) 2- سهیل رئیسی (البرز) 3- سامان نجم سهیلی (لرستان) و کیوان رضایی (فارس) 5-علی اخلاقی (توابع تهران) و سعید اصغری (اردبیل)

76 کیلوگرم: 1- امیرحسین بهرامی (لرستان) 2- سینا ساعدی (کردستان) 3- پیمان اعظمی (اردبیل) و میلاد محمدی (مازندران) 5- محمد فرجی (قزوین) و سیدمحمدرضا زرینی (گیلان)

85 کیلوگرم: 1- محمد بیرانوند (خوزستان الف) 2- مهدی نکوئی (کرمان) 3- حمیدرضا جلالی (گلستان) و علیرضا حمزه‌نژاد (مازندران) 5- محسن جهانگیری (قزوین) و سعید حوری نژاد (تهران)

100 کیلوگرم: 1- امیر حسین حسینی (مازندران) 2- مهران دیناروند (خوزستان الف) 3- شاهین اسدی (خوزستان ب) و حسین ابراهیم (توابع تهران) 5- سعید لرستانی (کرمانشاه) و علی خسروی (اصفهان)

رده‌بندی تیمی:
1- خوزستان 65 امتیاز
2- مازندران 51 امتیاز
3- لرستان 39 امتیاز
4- فارس 39 امتیاز
5- قم 31 امتیاز
6- تهران 31 امتیاز

در پایان این مسابقات علیرضا افتخاری در وزن 46 کیلوگرم از استان خراسان رضوی به عنوان فنی‌ترین کشتی گیر و استان گیلان هم به عنوان تیم نمونه اخلاق معرفی شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.