صرفه جویی یک میلیون دلاری در مرکز تعمیرات دریایی بندرامام خمینی(ره)

خورنا|باقر گل فر:مجتمع تعمیرات دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با ارائه خدمات تعمیرات اساسی زیرآبی به مجموع ۱۴ فروند شناور طی سال۹۶ نقش مهمی را در جلوگیری از خروج ارز از کشور ایفا کرده است.

بنابه گزارش خبرنگار خورنا به نقل از روابط عمومی، معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اتمام مراحل نهایی بازسازی سازه داک سرسره در این مجتمع بزرگ بندری پس از حدود ۵۰ سال از زمان ساخت آن و نوسازی بخش های مختلف آن با بهره گیری از توان متخصصان، کارشناسان و تأمین کنندگان داخلی کشور، اظهار داشت: با توسعه زیرساخت ها و ظرفیت های این مجتمع تعمیراتی، از اعزام شناورها به سایر داک یاردهای  موجود در استان های همجوار و به تبع آن تعطیلی  مجتمع که آسیب های  اجتماعی  زیادی در پی دارد، جلوگیری می شود.

محمدعلی علایی در ادامه افزود: تعویض و نوسازی سازه ی اصلی داک سرسره  در زیر بستر دریا نه تنها  تأثیر به سزایی در اشتغال زایی و ثبات شغلی مردم منطقه داشته، بلکه موجب صرفه جویی ارزی به واسطه جلوگیری از اعزام  شناورها به داک یاردهای  خارجی در منطقه و ممانعت از خروج حدود یک میلیون دلار از کشور شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۱۰۰ نفر در این داک تعمیراتی به طور مستقیم مشغول فعالیت هستند ،تصریح کرد: حدود ۱۵۰۰ نفر که در بر گیرنده جمع کثیری از خانوارهای بومی شهرستان است، به طور غیرمستقیم نیز  به فرصت اشتغال دست پیدا  کرده اند.

یادآور می گردد داک یارد تعمیرات شناور ها در مجتمع بندری امام خمینی(ره) طی سال های اخیر در راستای تحقق سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و حمایت از سرمایه و بازرکار  داخلی موفق شده علاوه بر ارائه خدمات دریایی به شناورهای ملکی سازمان بنادر و دریانوردی، خدمات قابل توجهی نیز به شناورهای وزارت نفت و بخش خصوصی ارائه نماید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.