امام جمعه اندیمشک:

معرفی حماسه چهارم آذر سدی محکم در برابر تلاش‌های فرهنگی دشمن است

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی‌نوری ظهر امروز و در آیین گرامی داشت حماسه مردم اندیمشک در چهارم آذر ماه اظهار داشت: حمله صدام به اندیمشک و بمباران این شهر، بیانگر قساوت قلب و شکست دشمن در تحقق اهداف نظامی و عملیاتی خود بود.

وی افزود: دشمن به دنبال انشقاق در کشور و دست یابی به اهداف شوم خود است، حماسه مردم اندیمشک در چهارم آذر ماه نماد مقاومت و ایستادگی مردم ایران اسلامی در دفاع از راه ولایت و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

امام جمعه اندیمشک عنوان کرد: مردم ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس همراه و پشتیبان اسلام و انقلاب بودند و پس از آن نیز در مسیر تعالی ارزش‌های معنوی ما و دفاع از ولایت فقیه ایستادگی ماندگاری کردند.

وی گفت: دفاع مقدس و هشتت سال مقاومت مردم این سرزمین به جهت مقابله باحمله‌های دشمن به مرزهای معنوی و جغرافیایی ما سبب ثبت حماسه‌های مختلفی در ایران اسلامی شده است و این حماسه‌ها امروز به پشتوانه‌ای عظیم و فرهنگی برای کشور تبدیل شده‌اند.

حسینی‌نوری بیان کرد: حمله هوایی رژیم بعث به شهرستان اندیمشک و بمباران این شهر پر افتخار به مدت یک ساعت و چهل دقیقه، بخشی از این حماسه‌ها است و بیانگر اتفاقات تلخ و ماندگاری برای مردم این شهر یک هزار شهید است.

وی افزود: ما باید بیش از گذشته در جهت ثبت و معرفی حماسه چهارم آذر ماه مردم اندیمشک تلاش و کوشش کنیم چرا که این حماسه، باید بیش از گذشته به اقشار مختلف اجتماعی به خصوص جوانان معرفی و پیام آن در تاریخ ثبت و ماندگار شود.

امام جمعه اندیمشک ادامه داد: دشمن در طول هشت سال دفاع مقدس و دیگر عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی به دنبال تحقق اهداف خود است و توجه به حماسه مردم اندیمشک در چهارم آذر ماه ۱۳۶۵ و ثبت و معرفی هر چه بهتر آن، سد محکم در برابر تلاش‌های دشمن در این زمینه است.

وی با اشاره به رشادت‌های مردم اندیمشک در هشت سال دفاع مقدس، عنوان کرد: مردم اندیمشک در چهارم آذر ماه ۱۳۶۵ و مقابل بیش از ۵۴ هواپیمای رژیم بعث ایستادگی کردند و امروز این ایستادگی و مقاومت نماد و افتخار این شهر و استان است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.