مرخصی ۲۵۰۰ سی سی دوباره ممنوع شد؛ محدودیت جدید برای خودروهای پلاک اروند!

در حالی که برداشته شدن برخی محدودیت ها در تابستان داغ خوزستان افزایش رفاه و رضایت دارندگان خودروهای پلاک اروندی را بهمراه داشت، اینبار خبرها از ممنوعیت دوباره اعطای مرخصی به خودروهای پلاک اروند با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی حکایت دارد.

به گزارش خورنا، در تابستان ۱۳۹۶ پس از چند سال ممنوعیت، مالکان خودروهای پلاک اروندی با حجم بالای ۲۵۰۰ سی سی توانستند از مرزهای زمینی این استان عبور کرده و به مانند دیگر خودروها پلاک گذر موقت (مرخصی) دریافت کنند.

این امکان در پی درخواست مردم، وساطت سازمان منطقه آزاد اروند و موافت پلیس راهرو استان حاصل شده بود و استقابل گسترده شهروندان خوزستانی را به همراه داشت.

اکنون با فرا رسیدن آبان مشخص شده که این مجوز عمری به کوتاهی تابستان داشته و مشاهدات ما حکایت از اعمال مجدد این محدودیت ها برای خودروهای با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی سی دارد و حتی گزینه ثبت مرخصی نیز در سامانه اینترنتی سازمان منطقه آزاد نیز بر روی آنها بسته شده است.

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار خودروی پلاک اروند در سطح استان خوزستان تردد می کنند خورنا که سازمان منطقه آزاد اروند علاوه بر عوارض واردات و دریافت هزینه سالیانه از مالکان آنها با (پروانه تردد)، در هنگام اعطای پلاک گذر موقت (مرخصی) نیز مبالغی از ماکان این خودروها دریافت می کند و از این بابت درآمد زایی قابل توجهی دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • به خدااین حق مردم خوزستان نیست

 • باسلام

  روز اولی که اقدام به خرید خودرو پلاک اروند کردیم از شرایط و ضوابط تردد آن مطلع بودیم،
  می دونستیم جهت مرخصی باید وقت گذاشت و هزینه کرد
  از منع تردد خارج از استان هم مطلع بودیم
  در جریان عوارض سالانه خودروها هم قرار گرفتیم… پس تا اینجا مشکلی نبوده ، اما قوانین جدید را قبول نداریم! مطمئن باشید اگر از روز اول قانون جرائم روزانه ابلاغ میشد خیلی از عزیزان قید خرید را میزدن و تعداد پلاکهایی که الان به ۸۳ هزار رسیده شاید از مرز ۳۰ هزار تا هم نمی گذشت.
  ضمن اینکه واقعا” باری به فشارهای روحی و روانی روزمره ما نیز اضافه شده که تأثیر منفی بر زندگی اغلب دوستان گذاشته…
  خواسته ما لغو قانون جرائم و ایجاد یک آیین نامه ثابت و مشخص جهت رفع استرس از مالکان این خودروهاست.