جمع خوانی کتابهای بریل توسط نابینایان در کتابخانه شهید بهشتی امیدیه

اسداله ترحم/ خورنا – جمع خوانی کتابهای بریل «کمال کورسل، تنها شهید اروپایی دفاع مقدس»، «ده قصه عاشورایی» و «زنان کارآفرین» توسط ناشنوایان و ترجمه آن کتابها به زبان ناشنوایان به مناسبت روز جهانی نابینایان و روز جهانی ناشنوایان به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان امیدیه و در کتابخانه عمومی شهید بهشتی برگزار شد.

محمدرضا شکاری رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان امیدیه در خصوص اجرای این مراسم گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی عمومی در عرصه و فضای عمومی جامعه ایفای نقش می نمایند. به همین دلیل، کتابخانه ها باید فراهم آوردن محیطی مساعد، به منظور دسترسی آسان تمامی اقشار جامعه به منابع مکتوب و مضبوط را از جمله اهداف خود بداند. در این راستا، هدف از برگزاری این مراسم را باید پاسداشت حقوق روشندلان و ناشنوایان و گسترش و ارائه ی خدمات کتابخانه ای و اطلاعاتی کتابخانه های شهرستان به عموم اقشار جامعه، فارغ از محدودیت های جسمی دانست.

شکاری افزود: یکی از اقشاری که شاید در کتابخانه های عمومی کمترین میزان خدمات و چه بسا هیچ خدمتی به آنان ارائه نشود، قشر ناشنوایان و کم شنوایان است. هر چند تعداد محدودی از کتابخانه های عمومی کشور دارای بخش نابینایان هستند، اما کتابخانه ای یافت نمیشود که سطح خدمات خود را به بخش ناشنوایان نیز گسترده باشد. به همین دلیل شایسته است تا کتابخانه های عمومی این قشر محروم جامعه را نیز در جهت خدمات دهی مدنظر قرار دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.