آیین گرامیداشت روز ایمنی و آتش نشانی در بندرامام خمینی(ره) +تصاویر

باقر گل فر- خورنا:مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) در جریان برگزاری آیین گرامیداشت روز ایمنی و آتش نشانی، با اشاره به اقدامات و دستاوردهای درخشان بندرامام خمینی(ره) در پیاده سازی و اجرای الزامات و شاخص های ایمنی، این مجتمع بزرگ بندری را بندری همواره پیشگام در حوزه ی ایمنی عنوان نمود.

طی این آیین که به منظور تقدیر از تلاشگران برتر در حوزه های ایمنی و آتش نشانی در بخش های دولتی و خصوصی مجتمع بندری امام خمینی(ره) و با حضور اعضای شورای اداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان برگزار شد، مهندس عبداللهی طی سخنانی، عملکرد این مجتمع بندری در حوزه آتش نشانی را رو به بهبود و تعالی برشمرد و افزود: بر اثر اهتمام و پشتیبانی که مدیران حوزه های مختلف این اداره کل طی سال های اخیر از مقوله ی آتش نشانی به عمل آورده اند، حوزه آتش نشانی رو به توسعه گذاشته و در حال حاضر این بندر از جمله بنادر پیشگام در آتش نشانی  می باشد.

وی در تبیین موفقیت های اخیر در حوزه ایمنی خاطر نشان کرد: با حسن اعتمادی که مدیران این اداره کل به  نیروهای جوان و کوشای این خود نموده است، خوشبختانه شاهد دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه ایمنی و ارتقاء بیشتر سطح ایمنی در این مجتمع بزرگ بندری هستیم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به مشارکت ایثارگرانه نیروهای آتش نشانی این اداره کل در عملیات موفقیت آمیز اطفای حریق پتروشیمی بوعلی در تابستان سال گذشته عنوان کرد: این حرکت، مصداق روشنی از آمادگی و توانایی های عملیاتی  مرکز ایمنی و آتش نشانی این اداره کل در انجام مأموریت های محوله به شمار می رود.

عبداللهی در ادامه ضمن تأکید بر مقوله ی سرمایه گذاری در حوزه ی ایمنی و افزایش تمرینات و مانورهای آمادگی تصریح کرد: سرمایه گذاری در حوزه ایمنی را نباید به چشم هزینه نگریست، بلکه با توجه به  اهمیت این موضوع، نوعی سرمایه گذاری برای ایمنی و توسعه ی بندر  به شمار می آید.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: هر چقدر که در زمینه برگزاری تمرین های آموزشی و مانورها  بیشتر زحمت بکشیم، در عرصه های عملیاتی با خسارات کمتری مواجه خواهیم شد.

در ادامه این مراسم مسئولین مراکز ایمنی و آتش نشانی و HSE طی گزارش های جداگانه ایی به استناد آمار و ارقام، تازه ترین دستاوردهای این اداره کل در حوزه های ایمنی و آتش نشانی را بیان کرده و اهم موفقیت های بی سابقه ی خود در این حوزه را برشمردند.

در جریان این آیین همچنین از آتش نشانان نمونه مرکز ایمنی و آتش نشانی، کارشناسان برتر مرکز HSE، آتش نشانان برتر پایانه های نفتی و شرکت های برتر مجتمع بندری امام خمینی(ره) در حوزه های ایمنی و آتش نشانی با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

  

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.