نماینده ایذه و باغملک در مراسم افتتاحیه پل هلایجان عنوان کرد: در پایان ۴ سال ایذه و باغملک روی ریل توسعه قرار می گیرند

نماینده ایذه و باغملک در مراسم افتتاحیه پل هلایجان عنوان کرد: در پایان ۴ سال ایذه و باغملک روی ریل توسعه قرار می گیرند
به گزارش خورنا از ایذه، هدایت الله خادمی نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه پل هلایجان و مجتمع عالی سلامت ایذه با بیان اینکه سال گذشته در هفته دولت هیچ پروژه ای جهت افتتاح نداشتیم اظهار کرد: متاسفانه سال گذشته در هفته دولت تنها افتتاحیه ای که صورت گرفت افتتاح غسالخانه بود که آن هم توسط یک خیر در باغملک انجام گرفت اما همان سال قول داده ام که ایذه و باغملک روی ریل توسعه قرار گیرد که خوشبختانه با حمایت دولت ریاست محترم جمهوری ،شریعتی استاندار و نوبخت معاون رئیس جمهور امسال شاهد افتتاح چندین پروژه در ایذه و باغملک بودیم که به علت زیادی پروژه ها نتوانستم در مراسم کلنگ زنی و افتتاحیه حضور داشته باشم.
خادمی گفت: همانطور که قبلا قول داده بودم بعد از پایان ۴ ساله ام ایذه و باغملک روی ریل توسعه قرار گیرد و خوشبختانه در سال اول نمایندگی خود توانسته ام این کار را انجام دهم هر چند کارهای زیادی مانده تا بتوانیم فاصله حوزه خود را با شهرستان های دیگر کم کنیم.
وی ادامه داد: تقریبا از نظر من طی ۲۸ سال گذشته ایذه و باغملک در مقایسه با دیگر شهرستان ها کاری انجام نگرفت اما با حمایت های که شد وضعیت خوبی پیدا کردیم بطوریکه با جمعیتی که داریم پروژه های بهداشتی و درمانی زیادی در سطح کشور داریم.
نایب رئیس کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدرانی از حمایت های استاندار در بحث چهاربانده ایذه به اهواز گفت: خوشبختانه به حمایت های وزارت راه و همچنین استاندار توانستیم چهار باندن کردن محور نمره ۱ به باغملک را کلنگ زنی و همچنین محور باغملک به قلعه تل و بارنگرد به پل هلایجان را شروع کنیم.
خادمی با بیان اینکه مجوز موزه را گرفتیم افزود: با توجه به اینکه ایذه قدمت چند هزار ساله دارد اما اسمی از موزه در منطقه ما وجود نداشت و تمام‌ اشیاء تاریخی و چند هزار ساله ما در شهرهای دیگر کشور است که خوشبختانه مجوز موزه را گرفتیم که در حال ساخت می باشد و امیدوارم تا پایان سال موزه را تحویل دهیم تا بتوانیم اشیاء خود را که هنوز مردم ما ندیدند از سراسر کشور جمع آوری کنیم تا در معرض دید مردم قرار بگیرند.
هدایت الله خادمی در مورد ساخت پاسگاه پلیس راه در ایذه گفت: در گذشته اگر تصادفی می شد باید پلیس از رامهرمز برای مشخص کردن وضعیت و چگونگی تصادف به ایذه بیاید اما خوشبختانه با ساخت پاسگاه پلیس راه ایذه این موضوع در حال برطرف شدن است.
نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: انتقال آب به ایذه و باغملک یک پروژه افسانه ای بود که با کمک دولت و استاندار کار نهایی انجام گرفت و مابقی کارها در حال انجام گرفتن می باشد که جا دارد از استاندار و دولت محترم تشکر و قدرانی کرد.
در ادامه سید کمال موسوی امام‌جمعه ایذه ضمن تشکر از پیگیری و حمایت های استاندار، هدایت الله خادمی نماینده مردم در مجلس و محسن بیرانوند فرماندار ایذه در این مورد اظهار کرد: جای بسیار تاسف و نگرانی دارد که این پل با این متراژ کم زمان بر شده است.
ایشان افزودند: اگر همین پل یا قسمتی از جاده در استان های دیگر از جمله اصفهان و یزد بود شاید در چند ماه به بهره برداری می رسید.
امام جمعه ایذه تصریح کرد: در مراسم کلنگ زنی پل هلایجان که خود نیز حضور داشتم قرار بود که طی ۶ ماه به اتمام برسد اما بعد از ۸ سال شاهد افتتاح پل هلایجان هستیم.
سپس پورسلان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان پل هلایجان را یکی از نقاط حادثه خیز استان دانست وبیان کرد: قبلا اتفاقات ناگواری در این تقطه صورت میگیرفت به طوریکه در گذشته سرعت ۳۰ کیلومتر بود اما الان با اجرای این طرح به ۹۰ کیلومتر رسید.
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان ابتدا از هدایت الله خادمی نماینده مردم در مجلس و محسن بیرانوند فرماندار ایذه تشکر کرد و اظهار داشت: پروژه پل هلایجان و جاده های دو طرف که منتهی به شهرستان ایذه و روستای بارانگرد است خوشبختانه افتتاح شد و مابقی مسیر نیز به زودی به اتمام خواهد رسید.
استاندار خوزستان در پایان ضمن تشکر از پیگیری های هدایت الله خادمی نماینده ایذه و باغملک در مجلس و همچنین محسن بیرانوند فرماندار ایذه از فعال بودن پروژه چهار بانده شدن محور باغملک به ایذه، هفتکل به باغملک خبر داد و افزود: امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم محور اهواز تا دهدز را چهار بانده کنیم.

خبرنگار : فیروز بیگلری

SONY DSC


SONY DSC

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.