همایش سراسری و ترویج زایمان طبیعی در ایذه برگزار شد

همایش سراسری و ترویج زایمان طبیعی با حضور دکتر احدی معاون دانشگاه جندی شاپور و مسئولین در تالار مولوی دانشگاه آزاد اسلامی ایذه برگزار شد
به گزارش خورنا از ایذه،مازیار حسن زاده کیانی در نخستین همایش سراسری ترویج زایمان طبیعی در ایذه با اشاره به فواید زایمان طبیعی اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای طرح سلامت آمار زایمان‌های سزارینی ما در حال کاهش و رسیدن به میزان آمار جهانی است.
وی افزود: زایمان به روش سزارین به‌سبب عوارضی مانند خونریزی بیشتر و در حدود ۲ برابر نسبت به زایمان طبیعی، درد زیاد بعد از عمل و مشکلاتی که برای زایمان‌های  بعدی ایجاد می‌شود باید کاهش یافته و مادران باردار به‌دنبال انتخاب زایمان به روش طبیعی باشند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ایذه تصریح کرد: البته اگر  سزارین در جایگاه خود و مواردی که به تشخیص پزشک باشد انجام شود مشکلی ندارد که در موارد نادری پیش می‌آید و اکثر افراد باردار توانایی زایمان طبیعی را دارند
حسن زاده کیانی بیان داشت: نوزادانی که از طریق طبیعی متولد می‌شوند بسیار سالم‌تر از نوزدانی هستند که به روش سزارین به دنیا آمده‌اند و معمولا به لحاظ هوشی در سطح بالاتری قرار دارند.
وی ادامه داد: ۳۵ سال پیش آمار سزارین در کشور ما ۵ درصد بوده است که امروز این میزان  به ۵۰ درصد رسیده بود که خوشبختانه با اجرای طرح سلامت و ارائه خدمات رایگان در بخش زایمان طبیعی این آمار سیر نزولی پیدا کرده است.
وی عنوان کرد: سلامت جسم و روح این فرزندان در گرو رفتارهای ما است که یکی از این رفتارها چگونگی زایمان است و ما باید در انتخاب آن همه جوانب را در نظر بگیریم که زایمان به روش طبیعی ارجح‌تر است.
در این برنامه های از جمله موسیقی محلی ، پاپ ، تقلید صدا، شاهنامه خوانی و تئاتر برگزار شد.
در پایان هم به تعدادی از ماما ها و بهورزها هدایای و تندیس های اهدا شد

خبرنگار : فیروز بیگلری

SONY DSC

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • ایذه که بیمارستان درست حسابی نداره .من یکی از بیماراش بودم رفتم برا زایمان طبیعی .اما اهمیتم ندادن .سزارینم کردن .حتی دکتر متخصص که میرفتم مطب پیشش نیومد بالای سرم .فقط حرف نزنید عمل کنید