تاریخ صنعت نفت را در مسجدسلیمان ببینید ؛ پارک موزه صنعت نفت آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی

میثاق حاجتی/خورنا: رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت : تأسیسات پارک موزه صنعت نفت در تعطیلات نوروزی آماده بازدید میهمانان و علاقمندان به تاریخچه ی صنعت  است.

ابوذر شجاعی برجوئی افزود : با توجه به ثمر رسیدن اولین چاه نفت خاورمیانه و ایران در ۱۰۸ سال پیش در مسجدسلیمان و شکل گیری کارخانه ها و تأسیسات مختلف در آن زمان سوژه مناسبی جهت بازدید میهمانان نوروزی و علاقمندان به آشنایی با نحوه تولید نفت است .

شجاعی با اشاره به بازدید همه ساله گروههای راهیان نور و گردشگران از این تاسیسات گفت : وجود تاسیسات صنعتی با عمر بیش از ۱۰۰ سال در این شهر فرصت مناسبی برای علاقمندان است تا با تاریخ صنعت اول کشور آشنا شوند .

این مقام مسئول با اشاره به تعریف و اجرای پارک موزه صنعت نفت و پیشرفت اجرایی مناسب آن افزود : در همین راستا و با هماهنگی های انجام شده بازدید میهمانان و علاقمندان از تاسیسات پارک موزه صنعت نفت در این شهر از ساعت ۸ صبح تا  ۲۰ هر روز امکان پذیر می باشد .

سخنگوی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با برشمردن جاذبه های صنعت نفت در این شهر برای بازدید کنندگان افزود : وجود اولین چاه نفت خاورمیانه – اولین پالایشگاه – اولین کارخانه گوگرد سازی – اولین کارخانه تقطیر و اولین نیروگاه حرارتی تولید برق خاورمیانه  بعنوان بخش های اصلی پارک  موزه صنعت نفت بعنوان هسته تشکیل دهنده پارک موزه صنعت نفت می تواند جاذبه خوبی برای بازدید کنندگان باشد .

وی ادامه داد : اولین چاه گازی پیچ و مهره ای خاورمیانه مشهور به چاه ژوراسیک– آثار بجای مانده از اولین راه آهن کشور و چشمه های خودجوش نفت در منطقه سی برنج از دیگر نقاطی است که می تواند مورد توجه بازدید کنندگان قرار گیرد .

وی  اظهار داشت  : تلاش کلیه مدیران ، روسا و کارکنان شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بر این مبناست تا سفر میهمانان از زادگاه نفت و بازدید آنان از تأسیسات پارک موزه صنعت نفت  با خاطراتی خوش و به یاد ماندنی  همراه باشد .

شایان ذکر است اولین چاه نفت خاورمیانه و ایران در پنجم خرداد ماه ۱۲۸۷ خورشیدی در عمق  ۳۶۰ متری در مسجدسلیمان به ثمر رسید . متعاقب به ثمر رسیدن آن بسیاری از امکانات رفاهی کشور و خاورمیانه برای اولین بار در این شهر ایجاد شد .

شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان بعنوان وسیع ترین و قدیمی ترین تولید کننده نفت و گاز کشور ، یکی از شرکتهای تابعه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی نفت ایران ، وظیفه استخراج و تولید نفت و گاز در منطقه ای با وسعت بیش از ۲۷۰۰۰ کیلومتر مربع را با اولویت صیانت از این نعمت خدادادی برای نسلهای آینده برعهده دارد .

شهر مسجدسلیمان در ۱۲۵ کیلومتری شمال شرقی اهواز و در کوهپایه های کوههای زاگرس و در مجاورت رودخانه خروشان کارون قرار دارد و بواسطه وجود رودخانه های متعدد فصلی دارای  بهاری سرسبز همراه با رویش گلهای رنگارنگ و هوایی لطیف و  فرحبخش میباشد و در این فصل دهها هزار نفر از هموطنان برای سپری کردن تعطیلات نوروزی این منطقه را انتخاب می کنند .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.