وقتی از اهواز حرف می زنیم، از چه حرف می زنیم؟

خورنا | بامداد بهبهانی:
🔹بحث پر تکرار تعطیلی ها و قطعی آب و برق و تلفن و موبایل و اینترنت دارد نفس اهواز را می گیرد. 

🔹صبح از خواب بیدار می شویم که سر کار برویم، می بینیم برق نداریم. با چراغ موبایل کورمال کورمال، لباس می پوشیم که پیامی در اینترنت می آید و تعطیلی مدارس و ادارات را خبر می دهد. تا می خواهی به بقیه اطلاع دهی و بگویی که تعطیل است، آنتن های موبایل قطع می شود و بالطبع اینترنت از بین می رود. به راستی ما کجای جهان ایستاده ایم که اینگونه میان گردوخاک و بی آبی و بی برقی محاصره شده ایم.
🔹یادش بخیر زمان جنگ در اهواز ، اگر موشکی هم جایی می خورد برق همان منطقه قطع می شد ولی آب و برق و تلفن و همه چیزمان به یک باره قطع نمی شد. یعنی ما پسرفت کرده ایم؟ مسئولان هم اکنون در کجای اهوازند و چه می کنند؟ ستاد مدیریت بحران چگونه می خواهد این اهمال آشکار را توجیه کند؟ سازمان عریض و طویل آب و برق و خدم و حشم آن چگونه نمی توانند برق یک کلانشهر را در مدار نگهدارند؟ چند پرواز کنسل شده؟ چند هزار دانش آموز، صبح با سرویس ها به مدرسه رفتند و بدون سرویس برگشتند؟ چند هزار کارمند که صبح ها به جای چک کردن اینترنت، صبحانه می خورند و با بشاشیت هر چه تمامتر به سر کار می روند را برگرداندید؟
🔹آیا این شهر، همان شهری است که زمانی پایتخت جنگ و دفاع بود و خون و حماسه؟ چگونه به شهیدانمان بگوییم ۳۰ سال بعد از شما، یک روز همزمان برق و آب و تلفن اهواز را قطع می کنند و شهر یک میلیون و دویست هزار نفری، آشفته و سر درگم می ماند؟
🔹آقای استاندار محترم! لطفا فردا و یا هر زمانی که برق داشتید تا جلسه ای را برگزار کنید سریعا و بدون فوت وقت برای دلجویی از مردم شهر خون و حماسه و ایثار، اهمال کاران را به مردم معرفی کنید و از آنها بخواهید در اولین ساعتی که وارد دفاتر خود شدند استعفایشان را نوشته و از دفتر خارج شوند. برای هر صندلی ، چندین شهید جان داده اند. تا چه اندازه شرمندگی در پیشگاه مقام شهدای خوزستان را می توانید تحمل کنید؟
#عذرخواهی_یا_استعفا این یک مطالبه استانی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.